FERFORJE SİSTEMLERİ

Ferforje, ocakta dövülerek işlenip işlemler doğrultusunda hazırlanan demir türüne verilen bir addır. Kömür ocağında kızdırılan demir, dövülür. Bu işlemler neticesinde ferforje sistemleri oluşturulmuş ve ferforje sanatı ortaya çıkmıştır. Ferforje sistemleri; ferforje korkuluk, ferforje kapı ve daha sayabileceğimiz pek çok ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Uzun zamandır en çok kullanılan sistemler olarak da karşımıza çıkıyor.

Her zevke uygun motif seçenekleri ve ekonomik üretimleri ile günümüzde bu işin sahibi olan fabrikalar, özel olarak ürettikleri ve incelikle işledikleri motifli demirleri müşterilerinin hizmetlerine sunmaktadırlar. Geleneğin ferforje sistemlerinin bugünkü yaşatıcısı olan fabrikalar her ne kadar seri üretimde gibi gözükseler de istenilen tasarımların farklılıkları sebebiyle tasarımların bir kısmını da ince el işçiliği ile hazırlamaktadırlar.

Ferforje korkuluk, evinize şık ve aynı zamanda estetik bir görünüm kazandırıyor. Sıradan korkulukların aksine özel tasarımları bünyesinde barındırıyor. Ferforje tasarımları fazlasıyla zarif bir şekilde gerçeğe yansıtılır. Böylece dıştan görünüşün özgünlüğü de sağlanmış olunur. Estetik görünümünün sağladığı avantajların yanı sıra koruma anlamında da ciddi ölçüde fayda sağlıyor.

Merdivenlerin boşluk olan kısımlarında demir ya da ahşap parmaklıklar kullanılır. Bunlara da merdiven korkuluk isimlendirmesi yapılır. Merdiven korkuluğu, güvenliğin sağlanması açısından da büyük önem taşıyor. Güvenliğin sağlanması için yalnızca merdiven korkuluk yetmiyor, bunun en iyi şekilde tasarlanması, profesyonelliğe uygun olacak şekilde hazırlanması, ve yerleştirilmesi büyük önem arz ediyor.

Ferforje kapı, yapısal olarak son derece uzun ömürlüdür. Bunun yanı sıra ferforje kapı, tam anlamıyla doğa dostudur. Çevreye herhangi bir zararı bulunmayan ürünlerden üretimleri yapılıyor. Üstelik ferforje kapının ölçüleri, evlere özel tasarlanıyor. Bundan dolayı herhangi bir uyumsuzluk söz konusu olmayacaktır. Bu da estetik bir görünümün oluşmasına olanak sunacaktır.

Balkon korkuluğu, özellikle çocuk sahibi olan bireylerin evlerinde ve dairelerin daha üst katlarda bulunuyor olduğu evlerde kullanılması gereklilik arz eden ürünlerdir. Güvenliğin sağlanması işlemi balkon korkulukları ile rahat bir şekilde yerine getirilir. Güvenliğin yanı sıra apartmanlarda estetik bir görünüm de sunan balkon korkuluğu, özel tasarımlar halinde de üretimi gerçekleştiriliyor.

Son zamanlara bakıldığı taktirde villalarda, restoranlarda, otel, butik ve bu gibi işletmelerde mimarlar tarafınca görselliğin esas alındığı, pano olarak da kullanılmakta olan lazer kesim korkuluklara başvuruluyor. İç ve dış mekanlarda ve hatta dilendiği taktirde bahçe duvarlarında da kullanılan lazer kesim korkuluk, büyük avantajlar sağlıyor. İsteğe bağlı desen yerleştirmeleri de yapılıyor.

Lazer kesim kapı, özellikle son dönemde dairelerde dahil olmak üzere daha pek çok mimari alanda sıklık ile kullanılan kapı modellerinin başında geliyor. Özellikle de ortama katıyor olduğu estetik görünüm sayesinde pek çok insanın tercih listesinde ilk sırada yer alıyor. Lazer kesim neticesinde özel ve özgün olan kapılar da tasarlandığı için kişiye has tasarımlar gerçekleştiriliyor.

Seperatör; ayırıcı, ortadan ayırma ayrıtı anlamlarını bünyesinde bulunduran bir kelimedir. Özellikle de büyük ve şekil bozuklarının mevcudiyet gösterdiği bölümlerde istenen şekilde mekanda farklılıkların oluşturulması açısından seperatör kullanımına başvurulur. Kimi durumlarda dört duvarı bulunmayan mutfakların salon kısmından ayrılması için de kullanılır. İşlevinin yanı sıra son derece estetik bir görünüme de sahip olan seperatör, yıllar geçse de kullanılmaya devam edilecek gibi görünüyor.

Mescit, Kafkas Sk. No:8/1, 34956 Tuzla/İstanbul
Pzt - Cmt: 7:00-18:00
Copyright © 2019 Designed by Parmak Medya
Hemen İletişime Geçin !