Bahçe ve Garaj Kapısı

Bahçe ve garaj kapısı, özellikle de müstakil olan evlerde sıklık ile tercih edilen sistemler olarak karşımıza çıkıyor. Güvenliğin sağlanması açısından mutlak ve mutlak gereklilik gösteren bahçe ve garaj kapısı, profesyonel bireyler tarafından dizayn edilerek yerleşimi gerçekleştirilmesi gereken sistemlerdir. Bu yüzden bahçe ve garaj kapısı üretimi yapmakta olan firmalar içerisinden kaliteden taviz verilmeden çalışma gösteren firmayı tercih etmelisiniz.

Sürgülü kapılar, dekoratif olmaları açısından çok fazla tercih edilen sistemlerdir. Kullanım alanı olarak da pek fazla yer kaplamadığından ötürü de yine aynı şekilde pek çok insan tarafınca tercih ediliyor. Sürgülü kapı çeşitleri, üstten sürgülü ya da alttan ray sistemi neticesinde hareket eden kapılar olmak üzere iki ana başlıkta ayrılabiliyor.

Kanatlı kapı modelleri, özellikle şıklığın ön planda tutulduğu, estetiğe büyük ölçüde önem verildiği dairelerde ev sahipleri tarafından tercih edilen kapı sistemleridir. Görünüş açısından muhteşem bir estetiklik sunan kanatlı kapı modelleri, diğer kapı modellerine göre daha geniş bir alanı kaplıyor. Bu yüzden işçiliğinin de en üst düzeyde yapılması gerekiyor. Aksi halde güzel bir görünüm oluşmadığı gibi kısa süreli kullanımda da olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Otomatik kapı, genel olarak insanlar tarafından sanayi devriminin bir sonucu olarak görülüyor. Gerçeğe bakıldığında aslında bu bilinenin yanlış olduğu görülür. Sanayi devriminin ardından elektrik ve elektroniğin atılımları otomatik kapı sisteminde muhteşem bir tekniğin gelişmesine ve yenliğe açılmasına olanak sunmuştur. Ancak son halini bir kenara bırakırsak otomatik kapının ilk hali oldukça eskiye dayanıyor.

Kepenk; sarmal kapı ya da daraba gibi daha sayılabilecek pek çok isimle anılabiliyor. Kepenk, dikey çalışmakta olan bir kapı modeli olmaktadır. İlk tercih edilen güvenlik önlemi olarak bilinmektedir. Genellikle firmalar , şirketler , küçük işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Kepenkleri ; büyük bir fabrikanın kapısında, mahallenizdeki bakkalda, gittiğiniz cafe ve restaurantlarda dahi görebilmeniz mümkündür.

Geniş olan alanlar için genel olarak seksiyonel kapı kullanılır. Çünkü bu tarz kapılar hızlı geçişi sağlayabiliyor. Bunun altında yatan sebep, ısı ve toz yalıtımının bünyesinde bulunmasıdır. Seksiyonel kapı, özetleme ve aydınlatma hedefli olarak penceresi açılabilen ve kapanabilen otomatik bir kapı sistemidir. Seksiyonel kapı sistemi, üzerinde ciddi ölçüde çalışma gerektiren ve kaliteyi bünyesinde barındırm zorunluluğu olan bir sistemdir.

Eski zamanlara bakıldığı taktirde ferforje kapı yalnızca saray ve hanlarda kullanılmaktaydı. Ferforje kapılar neticesinde saray girişleri, bahçe kapıları gibi ihtişam dolu ve gücün simgesini taşıyan sistemler hazırlanmaktaydı. Eski zamanlarda ferforje kapı sistemlerinin üzerine azımsanmayacak düzeyde işlemeler yapılıyordu ve bu işlemeler ocaklarda yetenekli olan bireyler tarafından yapılmaktaydı. Ancak şuanda pek çok alanda ferforje kapının sağlıyor olduğu avantajlardan yararlanılıyor.

Panel kapı, ülke genelinde pres kapı modellerinin kullanım alanına dahil olmasının ardından kullanılmaya başlanılan kapı modelidir. Ancak genele vurulduğu taktirde panel kapının en çok Amerika ve çevre ülkelerinde kullanıldığı görülüyor. Ahşap olan çerçeve modelinin iki yüzüne de doğal ağaç görünümlü hazırlanan suni paneller yerleştirilir. Böylece estetik bir panel kapı sistemi oluşmuş olur.

Mescit, Kafkas Sk. No:8/1, 34956 Tuzla/İstanbul
Pzt - Cmt: 7:00-18:00
Copyright © 2019 Designed by Parmak Medya